Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Kapadokya bölgesinde turistleri taşıyan sıcak hava balonlarına teröre tepki için Türk bayrağı asıldı - Ürgüp ilçesinde bir eğlence merkezi şehitler için geçici olarak faaliyetini durdurdu

NEVŞEHİR (AA) - Türkiye 'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da, turistleri taşıyan sıcak hava balonları sepetlerine asılan Türk bayraklarıyla havalandı.

Merkeze bağlı Göreme beldesinde faaliyet gösteren bir firma, bu sabahki uçuşlarında 3 balonun sepetlerine yaşanan terör olaylarına tepki için Türk bayrağı astı.

Türk bayrakları ile süslenerek havalanan balonların kalkışı sırasında pilot ve yer ekibi şehitler için selam durdu.

Balon firması sahibi Erdal Yarış, gazetecilere yaptığı açıklamada, son günlerde yaşanan terör saldırıları karşısında sessiz kalamadıklarını belirterek, "Türkiye'de artış gösteren terör olaylarından dolayı milletçe büyük üzüntü içerisindeyiz. Son zamanlarda artan terör eylemlerine tepki göstermek, her daim askerimizin ve polislerimizin yanında olduğumuzu bildirmek için firmamız bünyesinde bulunan sıcak hava balonları bugün yaşanan terör olaylarına tepki olarak ay yıldızlı Türk bayrağımızı Kapadokya semalarında dalgalandıracak" diye konuştu.

Yerli ve yabancı turistlerin bulunduğu balonlar yaklaşık 1 saat boyunca Kapadokya semalarında kaldı.

- Eğlence merkezi kapatıldı

Öte yandan, Ürgüp ilçesinde bir eğlence merkezi, terör olayları nedeniyle faaliyetine ara verdi.

Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde yaşanan terör saldırısının ardından ilçe merkezindeki eğlence merkezinin kapısına "Şehitlerimiz nedeniyle kapalıyız" yazılı bez afiş ve büyük bir Türk bayrağı asıldı.

İşletme sahibi Mevlüt Demir, yaşanan terör saldırıları sonrası eğlence düzenlemelerinin şehitlere saygısızlık olacağını belirterek, "Askerlerimiz, polislerimiz şehit ediliyorsa bizim burada eğlence yapmamızın bir anlamı yok. Bu akşam yas ilan ettik. Mekanımızda önce alkol satışı ve eğlenceye son verildi, ardından tamamen kapattık" dedi.