İlkokul öğrencileri şiir kitabı çıkardı

İlkokul öğrencileri şiir kitabı çıkardı
İlkokul öğrencileri şiir kitabı çıkardı
- Nevşehir'in turistik vadileri, kiliseleri ve peribacaları ile ünlü Göreme beldesinde ilkokul öğrencileri yazdıkları şiirlerin yer aldığı şiir kitabı çıkardı

NEVŞEHİR (AA) - Öğretmenlerinin teşvikleriyle şiir yazmaya başlayan Göreme İlkokulu öğrencileri, yazdıkları tüm şiirleri "Güle Oynaya Şiirlerimiz" isimli kitapta topladı.

Farklı temalarda şiirler yazan minik öğrenciler, şiirlerinde Atatürk , anne, öğretmen , çiçek ve gökyüzü gibi konulardaki duygularını şiirlere yansıttı.

Göreme İlkokulu Müdürü Özgür Çankır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 20'den fazla öğrencinin 43 şiirini kitaplaştırdıklarını belirterek, "Öğrencilerimizin hepsi çok hevesli şekilde şiir yazmak için adeta birbirleriyle yarıştı. Yazılan bu şiirler seçici kuruldan geçerek kitapta yayınlanacak şiirler belirlendi. Daha sonra kitap haline getirildi. Çıkan bu kitapla öğrencilerimizin yazma konusunda yetenekleri daha da geliştirilerek öğrencilerimizin özgüvenleri artmış oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

4. sınıf öğrencisi Osman Efe Tosun ise şiir yazmayı çok sevdiğini söyleyerek, öğretmenlerinin kendilerini teşvik ettiklerini anlattı. 

Şiirlerin kitapta toplanmasına çok sevindiklerini belirten Tosun, "Arkadaşlarımızla şiirlerimizi yazarak öğretmenlerimize teslim ettik. Şiirlerimizin kitapta toplanması bizleri çok mutlu etti" dedi.

Çıkarılan kitapların öğrencilere hediye edileceği ayrıca Nevşehir'de bulunan kütüphanelere de gönderildiği öğrenildi.