Kalbinden bıçaklanan kişiye başarılı operasyon

Kalbinden bıçaklanan kişiye başarılı operasyon
Kalbinden bıçaklanan kişiye başarılı operasyon
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'de kalbinden aldığı bıçak darbesiyle yaralanan kişi, devlet hastanesinde yapılan operasyonla hayata döndürüldü.Kent...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'de kalbinden aldığı bıçak darbesiyle yaralanan kişi, devlet hastanesinde yapılan operasyonla hayata döndürüldü.

Kent merkezinde 10 gün önce arkadaşlarıyla tartışan Fehmi D, kalbinden bıçakla yaralandı.

Nevşehir Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından ameliyata alınan Fehmi D, kalp damar cerrahi uzmanı Op. Dr. Serkan Girgin ve ekibi tarafından yaşama döndürüldü.

 

Başarılı geçen ameliyatın ardından bir süre gözlem altında tutulan Fehmi D, taburcu edildi.

Girgin, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaralının acil servise geldiğinde durumunun kötü olduğunu ve kalbinin durduğunu söyledi.

Yapılan müdahale sonucu kalbin yeniden çalıştırıldığını aktaran Girgin, "Sol kaburga altından giren bıçağın akciğer zarını ve kalbi deldiğini tespit ettik. Hastayı vakit kaybetmeden ameliyathaneye alarak müdahalede bulunduk. Hastanın bıçak darbesi sonucu kalbinde oluşan kesik de dikildi" dedi.

Girgin, bu olayın  Samsun 'da görevi başında silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden göğüs cerrahi uzmanı Op. Dr. Kamil Furtan'ın meslektaşlarının bir canı kurtarabilmek için verdiği mücadelenin sağlık personeline yapılan şiddete karşı verilecek en güzel cevaplardan biri olduğunu kaydetti.