Kapadokya'da atlı Türk savaş oyunları gösterisi yapılacak

Kapadokya'da atlı Türk savaş oyunları gösterisi yapılacak
Kapadokya'da atlı Türk savaş oyunları gösterisi yapılacak
NEVŞEHİR (AA) - Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da atlı Türk savaş oyunları gösterisi yapılacağı bildirildi.Kapadokya Doğa...

NEVŞEHİR (AA) -  Türkiye 'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da atlı Türk savaş oyunları gösterisi yapılacağı bildirildi.

Kapadokya Doğa Sporları ve Spor Organizasyonları Turizm Şirketinden (KADOST) yapılan yazılı açıklamaya göre, KADOS öncülüğünde  İstanbul Atlı Okçuluk Gösteri Ekibi ve ünlü oyuncu Cemal Hünal'in gerçekleştirileceği gösteri, Göreme beldesinde gerçekleştirilecek.

Türk kültürü ve tarihinin tanıtımı adına önemli bir çalışma olacağı belirtilen etkinliklere, Göreme Belediye Başkanlığı da katkı sunacak.

Bu ay başlayacak atlı Türk savaş oyunları gösterisinin satış temsilciliğini KADOST, Genel Koordinatörlüğünü Abdullah Bal, Teknik Koordinatörlüğüyse ünlü sinema oyuncusu Cemal Hünal üstlenecek.

Gösteriler, ekim ayı sonuna kadar devam edecek.

Etkinlikleri takip etmek isteyenler, atlı Türk savaş sanatları kurguları, atlı akrobasi gösterileri, Türk savaş silahlarından kılıç, ok, mızrak, kamçı kullanımı gibi çeşitli regreasyon ve eğlenceleri izleme fırsatı bulacak.