Kapadokya'da sonbahar

Kapadokya'da sonbahar
Kapadokya'da sonbahar
- Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden, UNESCO'nun "Dünya Doğal ve Kültürel Miras Listesi'nde yer alan Kapadokya'da, sonbaharın gelmesiyle adeta renk cümbüşü yaşanıyor

NEVŞEHİR (AA) - Her yıl yaklaşık 2,5 milyon turistin ziyaret ettiği Kapadokya bölgesi, peribacaları ve sonbaharın renkleriyle ayrı bir güzelliğe bürünerek birbirinden güzel manzaralar oluşturdu.

Bağcılığın yaygın olduğu bölgede üzüm asmaları ile kayısı, elma ve ayva ağaçlarının kuruyan yapraklarının oluşturduğu renkler, bölgeyi ziyarete gelen turistlere eşsiz bir sonbahar manzarası veriyor.

 UNESCO'nun Dünya Doğal ve Kültürel Miras Listesi'ndeki Kapadokya'yı ziyarete gelen yerli ve yabancı turistler, sıra dışı yeryüzü oluşumlarının sarının farklı tonlarıyla eşsiz uyumunu izleme imkanı bularak fotoğraf çekti.

Kapadokya'da turistler, Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve ve Paşabağı ören yerleri, Uçhisar ve Ortahisar kaleleri, Devrent, Güllü, Aşk ve Güvercinlik vadilerini ziyaret ediyor. Özellikle sonbaharda ziyaretçi sayısının arttığı bölgeyi Uzakdoğulu turistler tercih ediyor.

Doğa harikaları ile bezenmiş Kapadokya'da, binlerce peribacası her mevsim ayrı bir güzellik sergiliyor. Baharda çiçeklerle bezenen, kış aylarında adeta beyaz gelinlik giyen peribacaları, sonbaharda ise sararıp, dökülmüş yapraklar arasında eşsiz bir güzelliğe bürünerek, sonbaharın tüm renklerini yansıtıyor.