Kapadokya'da yeni yıl kutlamaları

Kapadokya'da yeni yıl kutlamaları
Kapadokya'da yeni yıl kutlamaları
- Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da, turistler yeni yılı yeraltı eğlence merkezlerinde oryantal ve halkoyunları gösterileriyle karşıladı

NEVŞEHİR (AA) - Türkiye 'nin önemli turizm merkezlerinden peribacaları ile ünlü  Kapadokya'da, turistler yeni yılı yeraltı eğlence merkezlerinde oryantal ve halkoyunları gösterileriyle karşıladı.

Yeni yılı karşılamak için Kapadokya bölgesini tercih eden yerli ve yabancı turistlerin büyük çoğunluğu yer altındaki otantik, kayadan oyma eğlence merkezlerini tercih etti. Turistik tesislerde yılbaşı nedeniyle Türk geceleri ve özel balolar düzenlendi.

Nevşehir merkeze bağlı Uçhisar beldesindeki yerin yaklaşık 15 kat altındaki kayadan oyma turistik eğlence merkezindeki yılbaşı balosuna katılan turistler, yeni yıla oryantal dansları ve halkoyunları gösterileri ile girdi.

Çoğunluğunu Alman, İtalyan, Fransız ve Uzakdoğuluların oluşturduğu turistler, sahne alan oryantale yoğun ilgi gösterirken, dans gösterisini görüntülemek için birbirleriyle yarıştı.

Diğer taraftan bölgedeki butik oteller geceye özel havai fişek gösterisi düzenledi. Görsel şöleni izlemek isteyen ziyaretçiler havai fişeklerin oluşturduğu anların fotoğrafını çekti.