Kapadokya'da yol yapım çalışmaları

Kapadokya'da yol yapım çalışmaları
Kapadokya'da yol yapım çalışmaları
NEVŞEHİR (AA) - Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde, asfalt çalışması başlatıldı.Yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen...

NEVŞEHİR (AA) - Türkiye 'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde, asfalt çalışması başlatıldı.

Yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, İl Özel İdare Genel Sekreteri İsmail Cihan'dan bilgi aldı.

Çalışmaların ilk etapta Nevşehir çıkışından Göreme girişine kadar olan bölümde başladığını aktaran Ceylan, kentte ilk olarak turizm bölgelerindeki yol sorunlarını çözmek için çalıştıklarını söyledi.

İsmail Cihan ise söz konusu yerde 12 kilometrelik yol yapılacağını belirterek, "Bu yolun maliyeti toplamda 15 milyon lira olacak. Nevşehir'den Göreme beldesinin çıkışına kadar olan 8,5 kilometrelik yolun yapımına başlanıldı. Bu kısmın maliyeti de 7 milyon 300 bin lira" dedi.

Göreme beldesinden Çavuşin'in çıkışına kadar olan kısmın da ihalesinin yapıldığını dile getiren Cihan, "Çalışmaların devamında Avanos´un girişine kadar 12 kilometre sıcak asfalt yapacağız. Bu yaz Çavuşin´e kadar olan kısım bitecek. Diğer tarafla ilgili kaynak aktarılırsa orası da bitirilecek" ifadelerini kullandı.