Karadeniz Ekonomik İşbirliği Yöneticileri Göreme'de

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Yöneticileri Göreme'de
Karadeniz Ekonomik İşbirliği Yöneticileri Göreme'de
NEVŞEHİR (AA) - Karadeniz Ekonomik İşbirliği Rusya Federasyonu Ulusal Komitesi Başkanı Viktor Arkhipov, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil'i ziyaret...

NEVŞEHİR (AA) - Karadeniz Ekonomik İşbirliği Rusya Federasyonu Ulusal Komitesi Başkanı Viktor Arkhipov, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil'i ziyaret etti.

Cingil, Nevşehir'de çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiye 'ye gelen Arkhipov ve Rusya Federasyonu Karadeniz Ekonomik Topluluğu Rusya Komitesi Türkiye Temsilcisi Erdoğan Gündüzpolat'ı makamında kabul etti.

Ziyarette konuşan Arkhipov, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü'ne, 2016 yılında Rusya'nın başkanlık yapacağını dile getirerek, bu kapsamda örgütün içerisinde yer aldığı 23 ülkenin potansiyel değerlerinin tanıtılacağı çok kapsamlı bir fuar düzenlenmesinin planlandığını kaydetti.

Fuarda Kapadokya bölgesinin de yer almasını arzu ettiklerini aktaran Arkhipov, Rusya ile Nevşehir arasında tarım, sanayi ve turizm alanında çeşitli işbirliği çalışmalarının yapılabileceğini ifade etti.

Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil ise Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinde Rus turistleri de görmek istediklerini belirterek, heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Cingil daha sonra heyete Göreme'ye özgü çeşitli hediyeler verdi.