"Keşfedilmemiş Litvanya" fotoğraf sergisi

"Keşfedilmemiş Litvanya" fotoğraf sergisi
"Keşfedilmemiş Litvanya" fotoğraf sergisi
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'de, "Keşfedilmemiş Litvanya" adlı fotoğraf sergisi açıldı.Litvanya'nın Ankara Büyükelçisi Audrius Bruzga, bir alışveriş...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'de, "Keşfedilmemiş Litvanya" adlı fotoğraf sergisi açıldı.

Litvanya'nın Ankara Büyükelçisi Audrius Bruzga, bir alışveriş merkezindeki serginin açılışında yaptığı konuşmada, Litvanya ve Nevşehir arasında ikili ilişkileri artırmak için çeşitli temaslarda bulunduğunu söyledi.

Litvanya Cumhurbaşkanı'nın da bu konuda talimatı olduğunu aktaran Bruzga, "Bunun için Litvanya fotoğraflarının olduğu sergiyi getirdik. İnşallah bu sergi sayesinde Litvanya'yı tanıyacaksınız. Sergi küçük ama size Litvanya hakkında faydalı bilgiler verecektir" dedi.

Bruzga, katılımcıların "Litvanya'nın Kapadokya'da neden kendini tanıtma ihtiyacı duyduğunu" düşünebileceğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Kapadokya çok önemli bir turizm merkezi. Turizm konusunda Litvanya ile Kapadokya rakip değil ve hiçbir zaman olmayacak. Hem Litvanya hem de Türkiye çok güzel ama çok farklı. Kapadokya hem doğal güzellikleri ile hem de tarihi ile çok muhteşem bir yer. Fakat Litvanya çok yeşildir. Çok fazla su olan bir yer. Eminim Kapadokya'daki insanlar Litvanya'nın fotoğraflarını gördükten sonra merak edebilir ve Litvanya'ya gelebilir. Ben de Kapadokya'daki güzellikleri Litvanya'da her yerde anlatacağım."

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan ise Litvanya ile dostluğu pekiştirme fırsatı bulduklarından dolayı mutlu olduğunu ifade ederek,  serginin son yıllarda artan iki ülke arasındaki dostluğun pekişmesi için bir vesile olacağına inandığını kaydetti.

Konuşmaların ardından serginin açılışı yapıldı. 

Açılışa, AK Parti Nevşehir milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Ebubekir Gizligider, Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Yakup Dinler, belediye başkanları, kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.