Kültür ve Turizm Bakanı Topçu:

Kültür ve Turizm Bakanı Topçu:
Kültür ve Turizm Bakanı Topçu:
- "Nevşehir'den bütün Hristiyan dünyasına sesleniyorum, sizin ülkeleriniz siyaseten çok şeyler söyleyebilir, Türkiye ile ilgili siyasi kaygılarından dolayı menfi şeyler söyleyebilir, siz buna kulak asmayın"

NEVŞEHİR (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Noel tatili hazırlığı yapan Hristiyanları Türkiye'ye davet ederek, "Nevşehir'den bütün Hristiyan dünyasına sesleniyorum, sizin ülkeleriniz siyaseten çok şeyler söyleyebilir, Türkiye ile ilgili siyasi kaygılarından dolayı menfi şeyler söyleyebilir, siz buna kulak asmayın" dedi.

Nevşehir'deki programlarına Abdullah Çatlı'nın Kaldırım Mezarlığı'nda bulunan kabrini ziyaret ederek başlayan Topçu, daha sonra Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan'ı makamında ziyaret etti.

Valilik binasında basın açıklaması yapan Topçu, Türkiye'deki kültür varlıkları ve turizm değerlerini küresel marka yapmayı hedeflediklerini belirterek, Noel tatili hazırlığı yapan Hristiyanları Türkiye'ye davet etti.

Türkiye'nin güvenli bir ülke olduğunu aktaran Topçu, şöyle konuştu:

"Nevşehir'den bütün Hristiyan dünyasına sesleniyorum, sizin ülkeleriniz siyaseten çok şeyler söyleyebilir, Türkiye ile ilgili siyasi kaygılarından dolayı menfi şeyler söyleyebilir, siz buna kulak asmayın. Türkiye'nin bütün illeri en az sizin şehirleriniz kadar güzel. Nevşehir bunlardan birisi. Noelinizi Türkiye'de geçirmeye davet ediyorum. Buraya gelince göreceksiniz ki Türk milletinin misafirperverliği sizi çok memnun edecek. Gönülleri gayet rahat olsun oralarda yazılanlara ve siyasetçilere çok fazla itibar etmesinler."

Ziyaret sonunda Ceylan, Bakan Topçu'ya Hitit Anforası; Bakan Topçu ise Ceylan'a Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın tanıtım kitabını hediye etti.

Topçu, daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Alay Komutanlığı ziyaretinde bulundu.