Mıknatıs adamdan yeni gösteri

Mıknatıs adamdan yeni gösteri
Mıknatıs adamdan yeni gösteri
- Kendisini "dünyanın en çekici adamı" olarak tanımlayan Nevşehirli "mıknatıs adam" Halis Ateş, şovunu geliştirerek yeni denemeler yapıyor

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Avanos ilçesinde ikamet eden "mıknatıs adam" olarak bilinen işçi emeklisi Halis Ateş (53), metal eşyaların yanı sıra su dolu cam şişe ile çay ve şeker paketlerini de vücuduna yapıştırıyor.

Vücudunda metal malzemelerin yanı sıra tahta, cam, kağıt paket gibi malzemeleri de tutabilen ve bu özelliğiyle kendisini "dünyanın en çekici adamı" olarak nitelendiren Ateş, vücuduna çeşitli materyalleri yapıştırarak yaptığı şovunu geliştirerek yeni denemeler yapıyor.

İlk zamanlar vücudunun manyetik enerjisiyle ütü, tencere, kaşık gibi metal eşyalarla şov yaptığını belirten Ateş, AA muhabirine içi su dolu cam şişe ile çay ve şeker paketini bedenine yapıştırabildiğini gösterdi.

Bazı doktorların kendisi üzerinde araştırma yaptığını ve vücudunda yoğun bio- enerji olduğunu söylediklerini anlatan Ateş, çok sayıda televizyon programına katılarak vücudunun mıknatıs özelliğini izleyicilere gösterdiğini, bu özelliğin kendisine babasından geçmiş olabileceğini kaydetti.

Dünyada kendisinden başka vücuduna şişe yapıştırabilen kimsenin olmadığını iddia eden Ateş, "Meydan okuyorum tutturan varsa gelsin, hodri meydan. İnternette veya televizyonda üzerine içi dolu bir şişe tutturan gördünüz mü? Amerikalılar da geldi araştırma yaptı. Aşırı bio-enerji buldu bizde. Bio-enerji, migren, sinüzit, baş ağrısı, ruhsal sıkıntılar, depresyon, psikolojik bazı sıkıntıları alabiliyor. Hasta varsa getirin tedavisini yapayım" diye konuştu.