Milletvekili genel seçimi

Milletvekili genel seçimi
Milletvekili genel seçimi
- MHP Nevşehir İl Başkanı Taşcı: "13 yıllık milletvekilliği hasretinden sonra bu seçimde Allah'ın izniyle bir milletvekilimizi, Mehmet Varol'u TBMM'ye göndermenin sevinci ve gururu içerisindeyiz"

NEVŞEHİR (AA) -  MHP Nevşehir İl Başkanı Göksel Taşcı, kentte sandıkların yüzde 90'ının açıldığını belirterek, buna göre MHP'nin 1 milletvekilliği kazandığını söyledi.

Taşcı, il binasında yaptığı açıklamada, oy sayım işleminin sürdüğünü ancak mevcut duruma göre partisinin ikinci konumda olduğunu belirtti.

1999 yılındaki seçimlerin ardından ilk defa milletvekili kazandıklarını aktaran Taşcı, "MHP olarak Nevşehir'de alnının akıyla, 13 yıllık milletvekilliği hasretinden sonra bu seçimde Allah'ın izniyle bir milletvekilimizi, Mehmet Varol'u TBMM 'ye göndermenin sevinci ve gururu içerisindeyiz" dedi.

MHP'nin bu seçimde daha fazla milletvekilini kazanmak istediğini belirten Taşcı, "Bu bir milattır. Bizler siyasi iktidarın baskıları ne olursa olsun, nereye kadar olursa olsun alnımızın akıyla bu mücadeleden milletvekili çıkardık. Biz yılmayacağız bundan sonrası için de inşallah daha iyilerini yapacağız. Gayretimiz Türkiye 'de MHP'yi iktidar yapmak üzerinedir. Biz bu şuur ve bilinç içerisindeyiz" diye konuştu.

Mehmet Varol ise gerek aday adaylığı sürecinde gerekse adaylık sürecinde kendisini yalnız bırakmayan vatandaşlara teşekkür etti.

Kazanılan başarının kendisinin bireysel başarısı olmadığını aktaran Varol, şunları söyledi:

"MHP olarak Nevşehir'de bir milletvekiliyle mutlu olma durumunda değiliz. Biz Nevşehir'de milletvekilleri çıkarmayı hedefliyorduk, Türkiye'de de iktidar olmayı hedefliyorduk. Ama Cenab-ı Allah bu dönemde bize bunu nasip etti. İnşallah önümüzdeki süreçte daha güçlü gelmek suretiyle milletimize daha fazla hizmet etme imkanı buluruz. Tüm hemşehrilerimiz bilsinler ki siyasi düşünceleri ne olursa olsun hep yanlarında olacağı bir kardeşleri, arkadaşları var. Siyasi kimliğimizi bir tarafa bırakmak suretiyle siyaset adına değil, memleket adına bir çalışmayı öngörüyoruz."

Basın açıklamasının ardından partililer, Yeni Kayseri Caddesi'nde kutlama yaptı.

Bu arada kutlamaların yapıldığı alanın yakınlarında bulunan şüpheli paket bomba uzmanı ekipleri tarafından fünyeyle patlatıldı. Paketin boş olduğu anlaşıldı.