Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
- MHP'den Nevşehir Milletvekili seçilen Mehmet Varol mazbatasını aldı

NEVŞEHİR (AA) - Milletvekili Genel Seçimi'nde Nevşehir milletvekili seçilen Mehmet Varol, mazbatasını aldı.

Nevşehir Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı makamında düzenlenen mazbata töreninde İl Seçim Kurulu Başkanı Sabahattin Sarıdoğan, MHP 'den milletvekili seçilen Mehmet Varol'a mazbatasını verdi.

Sarıdoğan, burada yaptığı açıklamada, seçimin bittiğini, bundan sonra ise hizmet zamanı olduğunu belirtti.

Varol ise seçim sonuçlarının ardından bir siyasi partinin değil Nevşehir'deki 300 bin kişinin milletvekili olarak hizmet edeceğini kaydetti.

MHP olarak yaklaşık iki aydır seçim kampanyası yürüttüklerini dile getiren Varol, şöyle devam etti:

"Ümit ediyoruz ki bu seçimler ülkemiz açısından, şehrimiz açısından, siyasi partiler açısından hayırlara vesile olur. Bundan sonra tüm siyasi partilere başka bir sorumluluk düşüyor. Geçmişte olanları unutup ülkemizin iktidarsız ve muhalefetsiz kalmaması noktasında hoşgörü içerisinde çaba sarf etmesi gerekiyor. Biz de bu süreç içerisinde Nevşehir olarak bu yönde bir katkı sağlamaya çalışacağız. Şehrimizin hizmetlerini genel siyasete aktararak çalışacağız. Çünkü çok hassas bir süreç yaşıyoruz. Çünkü herkes bizi izliyor, bizi dinliyor. Bizlerin ağzından çıkan kelimeler asla kişisel ve nefsi olmamalıdır. Bundan sonra artık millet adına bir siyaset yapmak istiyoruz."