Nevşehir'de kısa dönem acemi askerler yemin etti

Nevşehir'de kısa dönem acemi askerler yemin etti
Nevşehir'de kısa dönem acemi askerler yemin etti
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir İl Jandarma Komutanlığında 3 haftalık temel askerlik eğitimlerini tamamlayan 361'inci kısa dönem 70 acemi asker için yemin...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir İl Jandarma Komutanlığında 3 haftalık temel askerlik eğitimlerini tamamlayan 361'inci kısa dönem 70 acemi asker için yemin töreni düzenlendi.

İl Jandarma Komutanı Albay Metin Alkaya, Damat İbrahim Paşa Spor Salonu'nda gerçekleştirilen törende, her askerin Türk milletinin gurur kaynağı olduğunu belirtti.

Asker ailelerine seslenen Alkaya, "Her anne baba gibi evlatlarınızın askerlik görevini yaptığını görecek ve onlarla gurur duyacaksınız. Vatanımız ve milletimiz için hizmetlerin en kutsalını yapan evlatlarınız sizlerin olduğu kadar yüce Türk milletinin de gurur kaynağıdır. Kutsal bir görev olan askerlik görevini yapmak üzere bizlere teslim ettiğiniz çocuklarınızın komutanları olarak, onları kardeş, arkadaş ve evlat olarak bağrımıza bastık. Onlar emin ellerdedir" diye konuştu.

Yemin töreninin ardından yaş kütüğüne plaket çakıldı. Tören, konuşmaların ardından yapılan geçit töreniyle son buldu.

Törene, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer ve asker aileleri katıldı.