Nevşehir'de "Kudüsü Anlamak" konulu konferans düzenlendi

Nevşehir'de "Kudüsü Anlamak" konulu konferans düzenlendi
Nevşehir'de "Kudüsü Anlamak" konulu konferans düzenlendi
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'de Nebevi Kur'an Halkaları Derneği öncülüğünde "Kudüsü Anlamak" konulu konferans düzenlendi.Kapadokya Kültür ve Sanat...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'de Nebevi Kur'an Halkaları Derneği öncülüğünde "Kudüsü Anlamak" konulu konferans düzenlendi.

Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezindeki konferansta konuşan araştırmacı Musa Biçkioğlu, 1967'den 2007'ye kadar İsrail tarafından hapsedilmiş Filistinli sayısının 700 bin kişi olduğunu söyledi.

Filistin sorunlarını anlatan karikatürleri nedeniyle Naci Salim'in öldürüldüğünü belirten Biçkioğlu, "Naci Salim 1937'deTaberiye'de kuzey Filistin'de doğdu ancak 10 yaşındayken birçok Filistinli gibi doğduğu topraklardan sürüldü. 22 Temmuz 1987 yılında Londra'da bulundu. 1 ay hastanede yattı 22 Ağustos 'da da öldü. Dindar bir insan değildir, yalnız Filistin davasına hizmet etmek isteyen bir insandır. Karikatürleriyle bu davayı anlatmaya çalışmış, 40 binden fazla karikatürü vardır" diye konuştu.

Biçkioğlu, İsrail'in 2002 yılına kadar büyük devlet olduğu algısının yıkıldığını belirterek, "İsrail'in büyüklüğünden söz edecek olursak yüz ölçümü Filistin ile birlikte 27 bin kilometrekaredir. BM'nin İsrail'e tanıdığı hak yüzde 58'dir. Tabi şu anki yüz ölçümü bundan çok daha fazla. İsrail 2 bin 535 yıldır devlet kurmaya çalıştı ancak 1948 yılında hala meşruiyetini sağlayamadığı şu anki devletini idare etmeye çalışıyor" dedi.