Nevşehir'de muhtarlara hizmet içi eğitim verildi

Nevşehir'de muhtarlara hizmet içi eğitim verildi
Nevşehir'de muhtarlara hizmet içi eğitim verildi
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir Valiliği Mahalli İdareler Müdürlüğü tarafından muhtarlara hizmet içi eğitim verildi.Valilik toplantı salonundaki...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir Valiliği Mahalli İdareler Müdürlüğü tarafından muhtarlara hizmet içi eğitim verildi.

Valilik toplantı salonundaki eğitime, Nevşehir'deki kaymakamlıklar, belediyeler ve kamu kurumlarındaki sistem yetkilileriyle köy, belde ve mahalle muhtarları katıldı. 

Sistem üzerinden tüm muhtarlara verilen kullanıcı hesabıyla, resmi kurumlara online başvuruda bulunarak, bilgilendirme ve hizmet talebi yapmalarına imkan sağlandı.

İki kademeli yapılan toplantının ilk bölümünde muhtarlara, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Elif Çetin tarafından verilen eğitimde, "Muhtar Portalı" üzerinden muhtar bilgi sisteminin nasıl kullanılacağı anlatıldı. Çetin, ayrıca "Muhtar Portalı"nın kamu kurum ve kuruluşlarındaki yetkilileri sistem hakkında bilgilendirildi.

Çetin, "Muhtar Bilgi Sistemi" ile bürokratik işlemlerin hızlandırılması ve kamu kurum ve kuruluşları ile yapılan çalışmalarda koordinasyonun sağlanarak iş sürecinin takip edilmesinin amaçlandığını belirtti.


  ETİKETLER:

  Kamu

  ,

  Köy

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  kurum

  ,

  Resmi

  ,

  hizmet