Nevşehir'de yaban hayatına yem desteği

Nevşehir'de yaban hayatına yem desteği
Nevşehir'de yaban hayatına yem desteği
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek sıkıntısı çeken yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.Orman ve Su İşleri...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek sıkıntısı çeken yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü Nevşehir Şube Müdürlüğü Av Koruma Ekipleri, Kavak Beldesi ve Çardak köyü mevkisine yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için çeşitli miktarlarda buğday, yonca ve et bıraktı.

Nevşehir Şube Müdürü Erol Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için yem ve et bıraktıklarını söyledi.

Yoğun kış şartları nedeniyle il merkezine kadar inebilecek yaban hayvanlarına destek amaçlı yemleme çalışması yaptıklarını kaydeden Aksoy, "Zorlu kış koşullarında Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı, Ürgüp ve Merkez ilçeye yakın bölgeler olmak üzere şimdiye kadar yaban hayvanlarına bin 900 kilogram yem, 500 kilogram sakatat, 350 kilogram saman, 500 kilogram yonca takviyesinde bulunulmuştur" diye konuştu.

Kış koşullarının çetin geçmesi durumunda yem ve et takviyesini 10 tona kadar arttıracaklarını belirten Aksoy, vatandaşlardan da yaptıkları çalışmalara destek vermelerini istedi.