Nevşehir'deki "Fotoğraf Sınıfı Çalıştayı" sona erdi

Nevşehir'deki "Fotoğraf Sınıfı Çalıştayı" sona erdi
Nevşehir'deki "Fotoğraf Sınıfı Çalıştayı" sona erdi
- Çalıştay kapsamında fotoğrafçılık eğitimi alan Türk ve Koreli öğrencilerin çektiği fotoğraflar sergilendi

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'de düzenlenen "Fotoğraf Sınıfı Çalıştayı" sona erdi.

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, UNESCO Asya Pasifik Uluslararası Anlayış İçin Eğitim Kategori 2 Merkezi ve Kore Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı iş birliğinde Kapadokya'da düzenlenen ve 26 Kasım'da başlayan çalıştay kapsamında fotoğrafçılık eğitimi alan Türk ve Koreli öğrencilerin çektiği fotoğraflar, Avanos'taki özel bir müzede sergilendi.

Serginin açılışında konuşan UNESCO Türkiye Milli Komisyonu İletişim ve İhtisas Komitesi Başkan Vekili Hilmi Bengi, çalıştayda kısa zamanda oldukça verimli çalışmalara imza atıldığını belirtti.

"Fotoğraf, bir sanattır. Fotoğraf, bir haberdir, belgedir, tarihe atılan bir imzadır. Fotoğraf, bir anı, hatıradır" diyen Bengi, şunları söyledi:

"Fotoğraf, UNESCO'nun temel felsefesi olan sevgiye, hoşgörüye ve evrensel barışa sunulan en güzel hediyedir. Kısacası fotoğraf, hayattır, hayatı ölümsüzleştiren bir araçtır. Bir dokunuşla hayatın en kısa anını görüntülü olarak kayda geçirirsiniz, her kareyle tarihe bir iz bırakırsınız. Günümüzde akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla herkesin fotoğraf çektiği bir ortamında profesyonel fotoğrafçılara olan ihtiyacın arttığını görebiliyoruz."

Konuşmaların ardından, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek ve Hilmi Bengi ile katılımcılar, Türk ve Koreli öğrenciler tarafından Kapadokya'nın farklı bölgelerinde çekilen fotoğrafların yer aldığı sergiyi gezdi.