Nevşehirli hayırseverlerden ücretsiz "balık ekmek"

Nevşehirli hayırseverlerden ücretsiz "balık ekmek"
Nevşehirli hayırseverlerden ücretsiz "balık ekmek"
- Kentte, balık tüketimini teşvik etmek amacıyla 7 haftadır süren uygulamada yaklaşık 35 bin kişiye balık ekmek dağıtıldı

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'de balık tüketimini teşvik etmek amacıyla hayırseverlerin desteğiyle vatandaşlara her hafta ücretsiz balık ekmek dağıtılıyor.

İşletme sahibi Murat Çevikler, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kayseri Caddesi'nde bulunan iş yerinde cuma günleri düzenlenen etkinliğin masraflarını her hafta farklı bir iş adamının üstlendiğini, böylece binlerce kişiye balık ekmek dağıtıldığını söyledi.

Etkinliğin 7 haftadır devam ettiğini kaydeden Çevikler, "Haftada ortalama 5 bin kişi bu sayede ücretsiz balık ekmek yeme fırsatı buluyor. Halk yapılan bu faaliyetten gayet memnun. Ayrıca şehrimizde balık kültürünün de gelişmesini sağlıyor" dedi.

Vatandaşların sağlıklı kalması için mutlaka balık tüketmesi gerektiğine dikkati çeken Çevikler, balık ekmek işinin çok titiz yapılması gerektiğini vurguladı.

Çevikler, etkinliğe en çok çocukların ve gençlerin ilgi gösterdiğini söyleyerek, vatandaşları balık ekmek yemeye davet etti.