NGC Başkanı Ekici'den kınama

NGC Başkanı Ekici'den kınama
NGC Başkanı Ekici'den kınama
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Ekici, Aksaray'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları sırasında...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Ekici, Aksaray'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları sırasında Aksaray'da gazetecilere yapılan saldırıyı kınadığını bildirdi.

Ekici, yaptığı yazılı açıklamada, kamu yararına çalışan ve sorumluluğu halkı bilgilendirmek olan gazeteciye sahip çıkmak yerine, meslek ahlakıyla bağdaşmayan bu saldırının, görevi toplumsal olaylara müdahale etmek olan bir emniyet mensubundan gelmesinin ayrıca düşündürücü olduğunu vurguladı.

Ekici şunları kaydetti:

"1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle yapılan gösteriler sırasında çıkan olayları görüntülemek isteyen gazetecilerin, ne acıdır ki görevi vatandaşların güvenliğini sağlamak olan emniyet müdürü yardımcısı bir kişi tarafından sözlü ve fiili saldırısına maruz kaldığını öğrendik. Unutulmamalıdır ki polis, toplumsal olaylara müdahale etmekle bizler de bu olayları haber yapmakla görevliyiz. Gazetecilerin toplumu bilgilendirme adına bir kamu görevi yaptıkları her zaman hatırlatılmasına rağmen görevlerini yapmalarında engel teşkil etmenin özgürlük ve hukukun üstünlüğüne sığmayacağı açıktır. Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti olarak çirkin saldırıyı kınıyor, bu tür olayların bir daha yaşanmaması için yetkilileri göreve çağırıyoruz."