Oruçlarını su, simit ve hurmayla açtılar

Oruçlarını su, simit ve hurmayla açtılar
Oruçlarını su, simit ve hurmayla açtılar
NEVŞEHİR (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Nevşehir Şubesi üyeleri, oruçlarını su, simit ve hurmayla açtı.İHH Nevşehir...

NEVŞEHİR (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Nevşehir Şubesi üyeleri, oruçlarını su, simit ve hurmayla açtı.

İHH Nevşehir Şubesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, katılımcılar, Gülbahçe Parkı önünde oluşturulan alanda yoksulluk içinde yaşayanların sorunlarının daha iyi anlaşılması için su, simit ve hurmayla  iftar etti. İHH Nevşehir Şubesi Başkanı Baki Öncel, dua etti.

İftara katılan Seyit Çiftçi, program kapsamında mazlum halkı daha iyi anladıklarını belirterek, "Sahabenin yaptığı gibi sadece su ve hurmayla iftar ettik. Hem onların, hem de günümüzde yoksulluk içinde yaşam mücadelesi veren Müslümanların hislerine ortak olduk. Allah, tüm ihtiyaç sahiplerine yardım kapıları açsın" ifadelerini kullandı.

Hayrettin Koçak da yardımların İHH gibi hayır kuruluşlarının öncülüğünde gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştığını kaydederek, "İnşallah bugünkü iftardan sonra ihtiyaç sahiplerinin ne zorluklarla ayakta durdukları daha iyi anlaşılmıştır" açıklamasında bulundu.