Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali

Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali
Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali
NEVŞEHİR (AA) - Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da düzenlenen, Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali devam ediyor.Festivalin üçüncü...

NEVŞEHİR (AA) - Türkiye 'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da düzenlenen, Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali devam ediyor.

Festivalin üçüncü gününde, 90 kilometrelik Ürgüp-Kayseri-Erciyes arasındaki uzun parkurda 241 sporcu, Ürgüp ilçe merkezinde yapılan 45 kilometrelik kısa parkurda ise 98 sporcu yarıştı.

Kısa parkurda yarışa, 5 görme sporcu da tandemle katıldı. Çeşitli ülkelerden yabancı sporcuların da yer aldığı yarışmada,  zaman zaman küçük kazalar yaşandı. Bu kazalarda bazı sporcular hafif şekilde yaralandı. 

Yarışmada, kısa parkur erkeklerde Emrah Demirci birinci, Suavi Noyankıran ikinci, Mehmet Öner Akten ise üçüncülüğü elde etti. Kısa parkur kadınlarda ise Ayşegül Gökalp birinci, Kübra Bektaş ikinci, Neslihan Gümüş üçüncü oldu.

Uzun parkur erkeklerde Gökay Akçetin birinciliği, Rahmican Sakarcan ikinciliği, Mutlu Baştaş da üçüncülüğü kazandı. Bu etapta kadınlarda da Meral Türkan Hafsmann birinci, Casey Busrrodws ikinci, Vesile Yılmaz Anatça ise üçüncü oldu. 

Uzun parkurun bitiş noktası olan Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde düzenlenen törende, Kayseri Vali Yardımcısı Gökhan Azcan ve diğer yetkililer tarafından dereceye giren sporculara madalyaları verildi. 

Festival, 13 Eylül Pazar günü yapılacak yarışlarla sona erecek.