Sevgililer Günü'nde Suriyelileri ziyaret etti

Sevgililer Günü'nde Suriyelileri ziyaret etti
Sevgililer Günü'nde Suriyelileri ziyaret etti
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'de, MHP Milletvekili aday adayı olan Fazlı Koç, Sevgililer Günü nedeniyle kentteki Suriyeli sığınmacıları ziyaret etti.Koç,...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'de, MHP Milletvekili aday adayı olan Fazlı Koç, Sevgililer Günü nedeniyle kentteki Suriyeli sığınmacıları ziyaret etti.

Koç, merkeze bağlı Kaymaklı beldesinde bir fabrikanın yakınında kurdukları çadırda kalan Suriyelilerin sıkıntılarına, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde dikkat çekmek istedi.

Yerleşkedeki çadırlarda kalan sığınmacıları ziyaret eden Koç, çocuklara çikolata dağıtırken ailelere de yiyecek yardımında bulundu.

Koç, yaptığı açıklamada, vatanlarını terk ederek Türkiye topraklarına sığınan, yatacak yerleri olmayıp çadırlar içerisinde barınmaya çalışan insanlara 14 Şubat Sevgililer Günü'nde kucak açarak, bugünkü bulundukları şartları dünyaya göstermek için burada olduklarını söyledi.

Türk halkının Suriye 'de yaşananlardan ders çıkartarak birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğini savunan Koç, "14 Şubat Sevgililer Günü'nde sevdikleriyle birlikte olup, eğlencenin sınırlarını zorlayan tüm halkımızı da bu duruma sessiz kalmamaları ve gereken yardımları onlarında yapması gerektiğini, ayrıca kamu kurum ve kuruluşları ile devletimizin bu mazlumlara yardım ellerini uzatmalarını istiyoruz" dedi.