Sinema sanatçısı Hünal, Nevşehir'de

Sinema sanatçısı Hünal, Nevşehir'de
Sinema sanatçısı Hünal, Nevşehir'de
NEVŞEHİR (AA) - Sinema sanatçısı Cemal Hünal, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan'ı ziyaret etti.Hünal, Göreme'de, Göreme Belediyesinin ana sponsorluğunda...

NEVŞEHİR (AA) - Sinema sanatçısı Cemal Hünal, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan'ı ziyaret etti.

Hünal, Göreme'de, Göreme Belediyesinin ana sponsorluğunda İstanbul Atlı Okçuluk Kulübü ve Kapadokya Doğa Sporları ve Spor Organizasyonları Turizm Şirketi (KADOST) işbirliğiyle düzenlenen Atlı Türk Savaş Oyunları gösterisi kapsamında, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan'ı makamında ziyaret ederek gösterilere davet etti.

Vali Ceylan'a sipahi yeleği ve tirkeş (ok kılıfı) hediye eden Hünal, Atlı Türk Savaş Oyunları'nın Kapadokya ile bütünleştiğini  belirtti.

Ziyarette kendisine hediye edilen sipahi yeleğini giyen Vali Ceylan hediye için teşekkür etti.

Ceylan, gösterilerin hem bölge turizmi açısından hem kültürel değerin canlandırılması ve yeni nesle öğretilmesi açısından çok önemli bir etkinlik olduğunu kaydetti.

"Güzel atlar diyarı" olarak da bilinen Kapadokya'da bu tür etkinliklerin yapılmasının önemine vurgu yapan Ceylan, "Kapadokya turizmi için de alternatif bir etkinlik. Sürekli devam etmesi Kapadokya için çok önemli" dedi.

Hünal, daha sonra Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Bayram Ekici'ye ziyarette bulundu.

İnsanları tarihte yolculuğa çıkardıklarını belirten Hünal, profesyonel bir ekiple çalıştıklarını ve kaçırılmaması gereken bir gösteri sunduklarını, Kapadokya gibi eşsiz bir gölgede böyle bir etkinlik yapmanın kendilerini de mutlu ettiğini vurguladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Ekici, Kapadokya'ya bu tür etkinliklerin artı bir değer kattığını ve bu tür etkinliklerle Türk tarihinin yabancılara da aktarıldığını, basın olarak programın tanıtılmasına destek vereceklerini bildirdi.

Hünal'a ziyaretinde Kapadokya Doğa Sporları ve Spor Organizasyonları Turizm Şirketi Koordinatörü Mehmet Uçman da eşlik etti.