Terör gazilerine Kapadokya morali

Terör gazilerine Kapadokya morali
Terör gazilerine Kapadokya morali
- Güneydoğu'da terörle mücadele kapsamında yaralanan 8 gazi, Jandarma Genel Komutanlığının organizasyonuyla Kapadokya bölgesini gezdi

NEVŞEHİR (AA) - Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde terörle mücadele kapsamında farklı dönemlerde yaralanan 8 gazi, Jandarma Genel Komutanlığının organizasyonuyla Kapadokya'nın tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret etti.

Kapadokya'nın doğal güzelliklerini yakından görme imkanı bulan gazilerin ilk durağı, Göreme beldesi oldu. Göreme Açık Hava Müzesi'ndeki tarihi yapıları inceleyen gaziler, peribacalarının en iyi gözlemlendiği alanların başında gelen Paşabağı, Devrent Vadisi ve Güvercinlik bölgelerini gezdi.

Gazilerden emekli Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Yiğit, 21 Haziran 2007'de Şırnak'ta mayına basması sonucu iki kolunu, bir bacağını ve sol gözünü kaybettiğini söyledi.

Jandarma Genel Komutanlığına etkinlik için teşekkür eden Yiğit, "Kapadokya bölgesini geziyoruz. İnsanların görmesi gereken bir yer. Gaziler olarak burayı çok beğendik" dedi.

Önceki yıllarda TSK tarafından düzenlenen programlarda Çanakkale'ye gittiğini belirten Yiğit, "Burası ayrı bir sosyal faaliyet oldu. Rehabilite olmamız için de gayet güzeldi. Harika bir yer. Daha önce bir kez gelmiştim ama bu kez bölgeyi anlatan rehberimiz var. Böylece daha iyi anlıyoruz. Rehberle gezmek çok daha farklı ve güzel" diye konuştu.