Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Nevşehir'de, "Bayrağa Saygı Yürüyüşü ve Şehitlere Dua Mitingi" düzenlendi

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'de terör saldırılarına tepki amacıyla "Bayrağa Saygı Yürüyüşü ve Şehitlere Dua Mitingi" düzenlendi.

Borsa Kavşağında ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan aralarında siyasi parti  ve sivil toplum kuruluşlarının üyelerinin de bulunduğu grup, terör örgütü aleyhine sloganlar atarak Türk Telekom önüne kadar yürüdü. 

Sivil İnisiyatif Platformu Koordinatörü Baki Öncel, burada yaptığı konuşmada, milli birlik ve kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğunu belirterek, "Bugünlerde yedi düvel PKK şemsiyesi altında her türlü şer odaklarını kışkırtmaktadır" diye konuştu.

Bayırbucak Türkmen Komutanı Albay Ahmet Arnavut ise Suriye'deki Türkmenlerden Türk halkına selam getirdiğini söyledi.

Bayırbucak Türkmenleri olarak  Türkiye 'ye, Türk milletine canlarını feda etmeye hazır olduklarını kaydeden Arnavut, "Yaklaşık 5 yıl oldu. Suriye'de olan savaş Türkiye'nin Çanakkale'de olan savaşına benziyor. Çanakkale'de Müslümanlar, Arap, Türkmen, Kürt, Türk hepisi birlikte savaştı ve zafere ulaştılar. Bu zafer onların birlik olmasından kaynaklanıyordu. İnşallah bizler de omuz omuza olursak bu savaşı kazanacağız. Türkmen dağından geldik buraya Türkiye bizim anamız, babamız, kardeşimiz" ifadesini kullandı.

Okunan duanın ardından grup, dağıldı.