Terör saldırılarına yönelik tepkiler

Terör saldırılarına yönelik tepkiler
Terör saldırılarına yönelik tepkiler
NEVŞEHİR (AA) - Hakkari Dağlıca'da ve Iğdır'da şehit düşen güvenlik güçleri için Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde yürüyüş düzenlendi.Gülşehir çevre...

NEVŞEHİR (AA) - Hakkari Dağlıca'da ve Iğdır'da şehit düşen güvenlik güçleri için Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde yürüyüş düzenlendi.

Gülşehir çevre yolunda toplanan ilçe halkı konvoy eşliğinde ilçe merkezindeki meydana geldi. Burada araçlarından inen ve ellerine Türk Bayrağı alarak yürüyüşe geçen vatandaşlar, slagon atarak terörü lanetledi.

Şehit edilen güvenlik güçleri için Kuran-ı Kerim okundu ve dua edildi. Bir dakikalık saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı okuyan vatandaşlar, daha sonra şehitliğe yürüyüşe geçti. Şehitlikte yapılan açıklamalardan sonra vatandaşlar olaysız dağıldı.

Yürüyüşe Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy, AK Parti İlçe Başkanı Kürşat Koç, CHP İlçe Başkanı Yakup Özmen, MHP İlçe Başkanı Abdullah Ergen, Gülşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Şahin, belediye başkan yardımcıları, oda başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.