TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:
- "Bizim kültürümüzde çok güzel bir terim vardır. 'Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır' deniliyor. Herkes birlik olursa bereketi, ayrı olursa azabı buluruz. Birlik olmak zorundayız, o zaman da Türkiye'nin önünde kimse duramaz"

NEVŞEHİR (AA) - Türkiye  Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, birlik ve beraberliğin önemine işaret ederek, "Bizim kültürümüzde çok güzel bir terim vardır. 'Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır' deniliyor. Herkes birlik olursa bereketi ayrı olursa azabı buluruz. Birlik olmak zorundayız, o zaman da Türkiye'nin önünde kimse duramaz" dedi.

Nevşehir'de Ticaret ve Sanayi Odasınca düzenlenen iftar etkinliğine katılan Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada, Nevşehir'deki odalar ve borsaların aldıkları hizmetin Avrupa ülkeleriyle aynı olduğunu belirtti.

Hisarcıklıoğlu, "Dünyada kabul edilmiş aynı oteller gibi yıldızlama sistemi vardır ve Odalar ve Borsalar Birliğinde de mevcuttur. Bugün Nevşehir'deki odalarda ve borsalarda uluslararası kuruluşlar tarafından akredite edilmiş yani verilmiş 5 yıldıza haizdir. Nevşehir TSO veya borsasından almış olduğunu hizmetin veya kalitenin Berlin, Paris, Londra odaları üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa bu 5 yıldızlı belge onun belgesidir. Bundan dolayı da emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

İftar sofralarının bütünleştiriciliğine ve birlik beraberliğin önemine dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, "Bizim kültürümüzde çok güzel bir terim vardır. 'Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır' deniliyor. Herkes birlik olursa bereketi ayrı olursa azabı buluruz. Birlik olmak zorundayız, o zaman da Türkiye'nin önünde kimse duramaz" ifadelerini kullandı.

 Nevşehir'in İç Anadolu Bölgesi'min yüz akı olduğunu kaydeden Rifat Hisarcıklıoğlu, şunları söyledi:

"Dünyanın neresine giderseniz gidin Kayseri'yi Türkiye'de bilirler ama Dünyada Kapadokya'yı biliyorlar. Yurtdışına gittiğim zaman bana nereli olduğumu soruyorlar, ben de 'Kapadokyalıyım' cevabını veriyorum. Nevşehir olarak sorunlarımız var. Bunları da bizzat 8 Nisan'da Sayın Başbakanımızla 9 saat boyunca 9 bakanımızla gerçekleştirdiğimiz toplantıda sorunları dile getirdik. İnşallah hükümet kurulup ortaya çıkarsa Nevşehir'in sorunları için hayırlı bir yol alacağımıza inanıyorum."

İftar programına, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, MHP Milletvekili Mehmet Varol, Nevşehir Tİcaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız katıldı.