Tunceli'deki terör saldırısı

Tunceli'deki terör saldırısı
Tunceli'deki terör saldırısı
- Şehit polis memuru Güneş, memleketi Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı

NEVŞEHİR (AA) - Tunceli'nin Nazimiye İlçe Emniyet Amirliğine ve kaymakamlık lojmanlarına dün bölücü terör örgütü mensuplarınca roketatarlar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda şehit düşen polis memuru Ali Rıza Güneş'in cenazesi, memleketi Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde toprağa verildi. 

Güneş'in Türk bayrağına sarılı naaşı, Elazığ'daki törenin ardından uçakla Kapadokya Havalimanı'na oradan da Gülşehir ilçesine bağlı Yeşilöz köyündeki baba evine getirildi.

Şehidin babası Şahin Erdoğan, annesi Fadime ve yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. "Helallik" alınmasının ardından şehidin naaşı, cenaze aracıyla köy mezarlığına götürüldü. Güneş'in cenazesi, burada ikindi vakti kılınan namazın ardından defnedildi.

Törene, şehidin ailesi ve yakınları, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, MHP Nevşehir Milletvekili Mehmet Varol, Nevşehir Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Nevşehir Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Dün, Tunceli'nin Nazimiye İlçe Emniyet Amirliğine ve kaymakamlık lojmanlarına terör örgütü mensupları tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlenmiş, yaralanan polis memuru Ali Rıza Güneş, Elazığ Asker  Hastanesindeki müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düşmüştü.