Uçhisar Kale ve vadileri 29 kamerayla izlenecek

Uçhisar Kale ve vadileri 29 kamerayla izlenecek
Uçhisar Kale ve vadileri 29 kamerayla izlenecek
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in merkeze bağlı Uçhisar Beldesinde, kale ve etrafındaki vadilerin, 15 ayrı noktada kurulan 29 kamerayla izleneceği...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in merkeze bağlı Uçhisar Beldesinde, kale ve etrafındaki vadilerin, 15 ayrı noktada kurulan 29 kamerayla izleneceği bildirildi.

Uçhisar Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, beldenin giriş-çıkışlarında, çarşı meydanında ve seyirlik noktalarda kamera ile güvenlik sistemi kurulduğu aktarıldı.

Belde güvenliğinin sağlanması için vatandaşların yoğun olarak kullandığı belli noktalar, suç işlenmeden veya işlenmesinin ardından delillerin izlenerek kent güvenliğine fayda sağlanmasının hedeflendiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Uçhisar Belediyesi tarafından Nevşehir-Uçhisar-Göreme yolu, Ürgüp-Uçhisar yolu, Cezaevi yolu, Kale meydanı, Kesek meydanı, Çarşı meydanı, Tekelli Mahalle, Güvercinlik Vadisi ve Uçhisar Kalesi olmak üzere 15 noktada toplam 29 güvenlik kamerası yerleştirildi. Direk dikim ve fiber optik kablo döşenmesi altyapısının tamamlandığı direklere monte edilen kameralar, HD görüntü kalitesine sahiptir."

Açıklamada ayrıca, www.uchisar.bel.tr adresinden de 3 kameranın görüntüsünün canlı izlenebileceği aktarıldı.