Ürgüp'te okullar arası kros yarışması

Ürgüp'te okullar arası kros yarışması
Ürgüp'te okullar arası kros yarışması
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde yeni kuşaklara sağlıklı spor yapma alışkanlığı kazandırma amacıyla düzenlenen okullar arası kros...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde yeni kuşaklara sağlıklı spor yapma alışkanlığı kazandırma amacıyla düzenlenen okullar arası kros yarışması başladı.

Ürgüp Kaymakamlığı, Ürgüp Belediyesi, İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Nevşehir Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimliği, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ve Tertip Komitesi katkılarıyla TESAN İletişim A.Ş Ürgüp TESAN Anadolu Lisesi tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen yarışmaya, Ürgüp merkez kasaba ve köylerindeki okullarda  eğitim öğretim gören İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri katılıyor.

Ürgüp- Avanos yolunda gerçekleştirilen yarışmada, minikler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde 500'e yakın öğrencinin katılımıyla yapılacak.

30 Nisan'a kadar devam etmesi planlanan yarışmalarda derece elde eden sporcular için aynı gün Ürgüp Perisia Otel'de ödül töreni düzenlenecek.