MHP'nin Niğde mitingi

MHP'nin Niğde mitingi
MHP'nin Niğde mitingi
- Genel Başkan Bahçeli: (1) - "Şimdi gündem Mursi ve beraber yargılandığı yüzden fazla kişiye verilen idam cezasıdır. Elbette Sisi yönetiminin bu kararı ilkellik ve insafsızlıktır. Mısır'da adalet yoktur. Mısır'da insan hak ve hürriyetleri raftadır" - "Batının kumpası Mısır'da tutmuştur. Hüsnü Mübarek'e görülen malum son, Mursi'ye de tatbik edilmiştir. Oyun, senaryo, hedef aynı, yalnızca aktörler farklıdır"

NİĞDE (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Şimdi gündem Mursi ve beraber yargılandığı yüzden fazla kişiye verilen idam cezasıdır. Elbette Sisi yönetiminin bu kararı ilkellik ve insafsızlıktır. Mısır'da adalet yoktur. Mısır'da insan hak ve hürriyetleri raftadır" dedi.

 

Bahçeli, partisinin Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde, 7 Haziran'da yapılacak seçimle Türkiye'nin varlığı, birliği ve geleceğinin oylanacağını belirtti.

Türk milletinin seçimde ya "yıkıma devam" diyeceğini ya da yurduna sahip çıkacağını ifade eden Bahçeli, "Niğde ya hüsrana vize verecek ya da haysiyetine sahip çıkacaktır. Ya Türklük diyeceğiz ya da türlü oyunlara maruz kalacağız. Ya şeref ve namusun yanında duracağız ya da şerefsizlere katlanacağız. Artık başka yol kalmamış, alternatif görülmemektedir" diye konuştu.

Bahçeli, Türkiye'nin derlenip toparlanması için sorumluluk alınması gerektiğini belirterek, "Çünkü bu vatan, bayrak bizimdir, biz Türkiye'yiz. Fakat ülkemizin her tarafı dökülmektedir. Milletimizin her değeri sarsılmaktadır. Türkiye'nin onarıma ihtiyacı vardır. zedelenen kardeşliği onarıp milletimizle bütünleşeceğiz. İncinen kalpleri onarıp yüce gönüllerle bütünleşeceğiz"  ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin iyi yönetilmediğini savunan Bahçeli, şunları kaydetti:

"Suç oranı ve suçlu sayısı anormal derecelerde artmış, sokaklar asayişsizliğe gömülmüştür. Kadına yönelik şiddet kaygı verici düzeylerdedir. Kadın cinayetlerinin önüne geçilememektedir. Türkiye ekonomisi gösterilenlerin aksine kangrene dönüşmüştür. İşsizlik çoğalmış, gelir adaleti dağılımı bozulmuş, hayat pahalılığı fırlamış, artık simit bile yediremeyecek kadar ağırlaştırılmıştır. Hükümet başarısızlıklarının faturasını vatandaşlarımıza kesmiştir. Beceriksizliklerine sürekli bahane aramıştır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun gerilimden medet umduğunu ve hayali hasımlarıyla kavga ettiğini iddia eden Bahçeli, milletin kardeşlik bağının zedelendiğini ve gerginliklerin tetiklendiğini savundu.

Bahçeli, AK Parti'nin toplumun tüm kesimleriyle ters düştüğünü ileri sürerek, "Başkanlık hesabı yapan 17-25 Erdoğan milletimizi kendisine oy veren ve vermeyen diye iki ayrı kutba, bloğa ayırmıştır. İnanç istismarını çözüm zannetmiş, yüce kitabımızı bile kirli propagandasına malzeme yapmıştır" dedi.

- Mursi'ye verilen idam cezası

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın komşu ülkelerin içişlerine karışmaya, yön vermeye çabaladığını, Türkiye'nin milli güvenliğini, milli bekasını ateşe attığını savunan Bahçeli, şöyle devam etti:

" AKP , milli ve manevi değerlerde olduğu gibi komşuluk hukukunu da çiğnemiştir. Batının kuklası, doğunun alay konusu olmayı itibar zannetmiştir. Barzani'den petrol alabilmek için taviz üstüne taviz vermiş, kongrelerde alkışlatmış, Diyarbakır'da görücüye çıkartmıştır. Irak'la küsmüş, İran'la hizipleşmiş, Mısır ve Suriye ile düşman kamplara ayrılmıştır. Erdoğan ne söylediyse yutmuştur. Davutoğlu stratejik derinliklerde kaybolmuştur. Şimdi gündem Mursi ve beraber yargılandığı yüzden fazla kişiye verilen idam cezasıdır. Elbette Sisi yönetiminin bu kararı ilkellik ve insafsızlıktır. Mısır'da adalet yoktur. Mısır'da insan hak ve hürriyetleri raftadır. Peki Türkiye'de adalet var mıdır? Hak ve hukuka riayet görülmekte midir? Sisi'yi eleştiren ve sandığı cezalandırıldığını söyleyen Erdoğan adaleti hangi cüretle ağzına alabilmektedir. Ha Sisi ha Erdoğan, bunlar arasında esasta hiçbir fark yoktur. Sisi demokrasiyi köreltmiş, Erdoğan'da aynısını yapmıştır. Sisi hak arama yollarını tıkamıştır, Erdoğan'da benzerini uygulamıştır."

- "Batının kumpası Mısır'da tutmuştur"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'nin sözü dinlenen ülke olduğunu söylediğini ifade eden Bahçeli, "Madem böyleyiz, o zaman Erdoğan Mursi'ye verilen cezanın önüne geçsin de görelim, Mısır'a söz geçirsin de kendisini tebrik edelim" diye konuştu.

Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda konuşmak kolay. Bindirilmiş kıtalara Mursi lehine slogan attırmak kolay. Erdoğan'ın uzaktan uzağa gürültü çıkartması hiçbir şeyi değiştirmeye yetmeyecektir. Batının kumpası Mısır'da tutmuştur. Hüsnü Mübarek'e görülen malum son Mursi'ye de tatbik edilmiştir. Oyun, senaryo, hedef aynı, yalnızca aktörler farklıdır. Erdoğan darbeyle yıkılanın sadece Mısır demokrasisi olmadığını, onunla birlikte umudunu demokrasiye bağlayan dünyanın da yıkıldığını söylemektedir. Türk demokrasisini testereyle kesen Erdoğan ne söylemektedir? Anayasayı askıya alan, hukuku kasteden, tek adamlığa özenen Erdoğan demokrasiden ne anlayacak, demokrasiye ne katacaktır? İleri demokrasi demişlerdi son bir yıl içerisinde defalarca sosyal medyayı kapatmaktan geri durmadılar. İnsan onuru demişlerdi ne onur kaldı ne onuru hatırlayan. 'Ne aldatan olacağız ne de aldanan' demişti ancak herkesi aldatmaktan hiç utanç duymadılar. Milli irade demişlerdi yandaşlardan başkasını tanımadılar. Tencere tava çalanlara düşman kesildiler, konuşanları susturdular." 

(Sürecek)