Niğde Üniversitesi'nden "birlik" bildirisi

Niğde Üniversitesi'nden "birlik" bildirisi
Niğde Üniversitesi'nden "birlik" bildirisi
NÜ Senatosu: - "Terör örgütünü himaye edip destek vererek kullanan ve böylece ülkemizi zayıflatacağını zanneden terör örgütlerinin destekçisi bulunan dışarıdaki düşmanlar ile içerideki hainler, büyük gafletlerinin kurbanı olarak tarihe gömüleceklerdir"

NİĞDE (AA) - Niğde Üniversitesi (NÜ) Senatosu, terör örgütlerinin ve onların destekçisi ihanet şebekelerinin terör saldırılarına karşı birlik bildirisi yayımladı.

NÜ'den yapılan yazılı bildiride, ülkenin birlik ve bütünlüğünü hedef alan ve son günlerde artan terör saldırılarının tahammül sınırını zorlayacak boyutlara ulaştığı belirtildi.

Devletin ve milletin, birlik ve beraberlik içerisinde teröre ve hain saldırılara karşı kararlı mücadelesinin en kısa sürede başarıyla sonuçlanacağı belirtilen bildiride, şu ifadelere yer verildi:

"Terör örgütünü himaye edip destek vererek kullanan ve böylece ülkemizi zayıflatacağını zanneden terör örgütlerinin destekçisi bulunan dışarıdaki düşmanlar ile içerideki hainler, büyük gafletlerinin kurbanı olarak tarihe gömüleceklerdir. Kahraman güvenlik güçlerimizin ve devletimizin terörle mücadelesinde doğusuyla batısıyla kuzeyiyle güneyiyle bir bütün olarak birlik ve beraberlik içerisinde kardeşlik duygularıyla sonuna kadar sımsıkı birbirimize bağlıyız. NÜ, tüm terör örgütlerine ve ihanet şebekelerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devletimiz ve milletimizle, kahraman Mehmetçiklerimiz ve kahraman polisimizle birlik ve beraberlik içerisinde, eli kanlı terör örgütü ile onun iç ve dış destekçilerinin her türlü eylemini şiddetle ve nefretle kınamaktadır. Türk milleti, tarihinin en zor, en karanlık ve en ümitsiz döneminde bile birlik, beraberlik ve sahip olduğu inançla güçlükleri ve hainleri yenmeyi bilmiştir. Bugün de aynı kararlılıkla ve inançla dimdik ayakta durarak devletimizin ve milletimizin geleceğine sahip çıkacağız ve çıkmaya da devam edeceğiz."