Niğde'de "Gençlerin İyilik Ağacı" projesi

Niğde'de "Gençlerin İyilik Ağacı" projesi
Niğde'de "Gençlerin İyilik Ağacı" projesi
NİĞDE (AA) - Niğde Gençlik Merkezi Müdürlüğü gönüllüleri "Gençlerin İyilik Ağacı" projesi kapsamında birçok alanda faaliyet gerçekleştiriyor.Gençlik...

NİĞDE (AA) - Niğde Gençlik Merkezi Müdürlüğü gönüllüleri "Gençlerin İyilik Ağacı" projesi kapsamında birçok alanda faaliyet gerçekleştiriyor.

Gençlik Merkezi Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, gençleri iyilik yapmaya teşvik etmek ve bunu alışkanlık haline getirebilmek amacıyla projenin uygulanmaya başlandığı bildirildi.

Açıklamada, projenin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Gençlik Merkezlerinde yürütüldüğü belirtilerek, çevre, halk sağlığı, güvenlik , okuma-yazma ve eğitim, afet yardımı, toplumun geliştirilmesi, çocuk, yaşlı, ihtiyaç sahiplerine yardımlarla uluslararası faaliyetler ve diğer çalışmalar gibi hizmet kategorileri üzerinden ilerleyeceği aktarıldı.

Gençlerin, iyilik yapmayı hayat felsefesi haline getirerek, gencinden yaşlısına, sağlık sıkıntısı yaşayanlardan toplumun tüm kesimlerine ülke genelinde yaşayan çok sayıda insana yardım elini uzatması sağlandığı aktarılan açıklamada, "Gönüllü gençler, iyilik ağacını büyütmek amacıyla ramazan ayında iftar sofraları, huzurevi, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu ile hayvan barınağı ziyaretleri ile kan bağışı, mavi kapak toplama, ağaç dikme, çevre temizliği, kırtasiye malzemesi yardımı, kitap toplama gibi faaliyetler gerçekleştirdi" ifadeleri kullanıldı.