Niğde'ye "Andaval Yük Merkezi" kurulacak

Niğde'ye "Andaval Yük Merkezi" kurulacak
Niğde'ye "Andaval Yük Merkezi" kurulacak
NİĞDE (AA) - Niğde'ye Lojistik Merkez Projesi kapsamında Andaval Yük Merkezi kurulacak. AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu yaptığı...

NİĞDE (AA) - Niğde'ye Lojistik Merkez Projesi kapsamında Andaval Yük Merkezi kurulacak.

 AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu yaptığı yazılı açıklamada, kentin ticaret hacmini artıracak projenin inşaat ihalesine çıkılacağını bildirdi. 

Projenin ve kamulaştırma işlemlerinin tamamlandığını belirten Kavaklıoğlu, "Başta madencilik alanında faaliyet gösteren işletmeler olmak üzere demir yolları yoluyla yükleme ve taşıma gerçekleştirecek firmalar için oldukça önemli bir merkez olacak Lojistik Merkez Projesinde sona gelindi" ifadesini kullandı.

Andaval Yük Merkezi projesinin tüm proje , emlak, kamulaştırma işlemlerinin tamamlandığını ve bir ay içerisinde inşaatının ihale edileceğini kaydeden Kavaklıoğlu, 24.5 milyon liralık projede bütçe sorunu yaşanmaması için 2015 yılı içinde 3 milyon liralık ödenek ayrıldığını kaydetti. 

Eski Aktaş mevkisinde inşa edilecek Andaval Yük Merkezi'nin 250 dönüm arazi üzerine kurulacağını aktaran Kavaklıoğlu, şöyle devam etti:

"Alanın kamulaştırması bitti. Üst geçitler, lojistik destek birimi, 5 ve 50 dönüm yükleme alanı var. Ayrıca yüklemeciler isterse depo ve antrepo yapabilecek genişlikte alanlara sahip olacak. Bu proje ulaşım, istihdam ve yatırım anlamında oldukça etkili bir hizmet olarak Niğde'nin ticaret hacmini artıracak. Antrepolar, ambalajlama tesisleri, depolama sahalarının yer alacağı yeni merkezle yükleme kapasitesi de alınan verim de artacaktır. Niğdemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum."