10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
ORDU (AA) - AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla mesaj yayınladı.Hamarat,...

ORDU (AA) - AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla mesaj yayınladı.

Hamarat, mesajında, gazetecilik mesleğinin icra etmenin zor olduğu kadar, onurlu ve şerefli bir olduğunu belirtti.

Sorumluluk sahibi gazetecilik anlayışının, hem demokrasi hem özgürlüklerin gelişmesine hem de halkın bilgilenmesine büyük katkılar sağladığını ifade eden Hamarat, şunları kaydetti:

"Gazetecilik, insan hak ve hürriyetlerine saygılı yayıncılık ilkesini benimsemek ve bu minval üzere yayıncılık yapmaktır. Toplum olarak hak ve hürriyetlere saygıyı sadece gazetecilerden beklemek haksızlık olur. Gazetecilerin de karşılanması gereken hak, hürriyet ve beklentileri vardır. Fikir ve düşünce özgürlüğü sadece siyasetçiler ve gazeteciler için değil, bütün toplum kesimleri için istenmelidir. Bu kadar önemli bir hizmeti her türlü zorlukla mücadele ederek yerine getirmeye çalışan gazeteciler bir taraftan toplumun doğru bilgi alma ihtiyacını karşılarken diğer taraftan kültürümüzü geliştirmek, bilgiye dayalı kanaat oluşturmak, özgürlükleri geliştirmek, kişisel çıkarlardan uzak milli hassasiyetlere saygılı ve milli birlik ve beraberliğimizi zedelemeden çalışmak, içinde yaşadıkları toplumun ve kentin çıkarlarını öne çıkaran insanı insan yapan değerlere bağlı bir duruş sergilemek durumundadırlar. Bu vesileyle doğru ve tarafsız haber için hep gayret içinde gördüğüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en samimi duygularımla kutlar, başarılar dilerim."