11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Ceviz Ormanı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Ceviz Ormanı
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Ceviz Ormanı
- Ordu'nun Çatalpınar ilçesinde fındığa alternatif olarak oluşturulan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Ceviz Ormanı'nın bölge halkına ek gelir sağlayacağı bildirildi

ORDU (AA) - Ordu'nun Çatalpınar ilçesinde fındığa alternatif olarak oluşturulan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Ceviz Ormanı'nın bölge halkına ek gelir sağlayacağı bildirildi.

Çatalpınar Kaymakamı Cüneyt Caner, fındığa alternatif olarak Çatalpınar Sarıçiçek Yaylası'na kurulan ve örnek proje olarak gösterilen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Ceviz Ormanı nedeniyle Ünye Orman İşletme Müdürü Aşkın Ozan Aydın ve Fatsa Orman İşletme Müdürlüğü Şefi Özgür Ünlü ' ye başarı belgesi verdi.

Ceviz ormanının kurulması ile ilgili destek veren herkese teşekkür eden Caner, ceviz ormanıyla ilgili olarak Aydın'dan bilgi aldı.

Ceviz ağaçlarının 10 gün sonra yaprak açacağını ve fidanların yetişip yetişmediğini anlayacaklarını söyleyen Aydın, tutmamış olan fidanların yerine ise yenilerinin dikileceğini belirtti.

Fındığa alternatif olarak kazançlı ceviz fidanı dağıtacaklarını söyleyen Kaymakam Caner, "Çatalpınar Kaymakamlığı olarak vatandaşları teşvik etmek amaçlı olarak da önümüzdeki günlerde ücretsiz fidan dağıtımını gerçekleştireceğiz. Fındığın yerini alternatif ürün olarak cevizin alabileceğini düşünüyorum. Bizler bu anlamda çalışmalarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu.