23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
- Ordu Valiliğinin daveti üzerine kente gelen Gürcü öğrenciler, Ünye'de tarihi ve kültürel yerleri geziyor

ORDU (AA) - Ordu Valiliğinin daveti üzerine 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katılmak üzere kente gelen Gürcü öğrenciler, Ünye'de tarihi ve kültürel yerleri geziyor.

Gürcistan'ın Acara Özerk Cumhuriyeti Batum kentinden Ordu'ya gelen 45 öğrenci, rehberlik öğretmeni ve Gürcistan Konsolosluğu görevlisi Murad Binaliev'in bulunduğu kafile, Ünye Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem'le Yusuf Bahri Efendi Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti. 

Binaliev, Ordu ve Ünye'ye hayran kaldıklarını belirterek, "Öğrencilerimiz, 23 Nisan'da Ordu'da yapılacak törene katılacak. 24 Nisan'da Ordu'dan ayrılacağız. İki ülke arasındaki dostlukları kurma adına buraya geldik ve tüm öğrencilerimiz bu ziyaretten çok memnun oldu. Farklı kültürlerimizi birbirine tanıtmak için öğrenciler hemen kaynaştı" dedi.

Ünye Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem ise Gürcü kafileyi Ordu Valiliğinin Öğrenci Değişimi Projesi kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ünye'de ağırladıklarını söyledi.

Heyet  daha sonra Asarkaya Kent Ormanı, Atatürk Parkı, Ünye Kalesi, Çakırtepe, Şeyh Yunus Emre Külliyesi, Çamlık ve sahil gezisi olmak üzere Ünye'nin tarihi ve kültürel yerlerini gezdi.