23 Nisan'da eski çocuk oyunlarını oynadılar

23 Nisan'da eski çocuk oyunlarını oynadılar
23 Nisan'da eski çocuk oyunlarını oynadılar
- Ünye ilçesinde yaşları 7 ila 70 arasında değişen kişilerden oluşan "Ünye'nin Dünkü Çocukları" grubunun, siyah okul önlükleri giyerek geldikleri etkinliklerde canlandırdıkları 1960'lı yılların oyunları ilgiyle izlendi

ORDU (AA) - Ünye ilçesinde yaşları 7 ile 70 arasında değişen kişilerden oluşan "Ünye'nin Dünkü Çocukları" grubu, siyah okul önlükleri giyerek geldikleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde, 1960'lı yılların oyunlarını oynadı.

Ünye Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen kutlama programı, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı,

Programda, şiirler okunarak, kolbastı, halk oyunları, jimnastik gösterileri ile anaokulu öğrencilerinin gösterileri sergilendi.

Programda, en çok ilgiyi "Ünye'nin Dünkü Çocukları" adlı grubun gösterisi geçti.

Bando takımı eşliğinde yürüyüş yapan grup, ardından kaşıkta yumurta taşıma, çuval yarışı, mendil kapmaca, İstanbul taklası gibi çocuk oyunlarını oynadı.

Gruptakiler daha sonra protokol üyeleriyle halat çekme yarışı yaptı. Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem'in de katıldığı yarışmada renkli görüntüler oluştu.

"Ünye'nin Dünkü Çocukları" grubunda yer alan Ahmet Altun, amaçlarının eski bayramları bugüne taşımak olduğunu belirterek, "Bugün Ünyelilere geçmişteki 23 Nisan Bayramı'nı yaşattık, bundan sonraki bayramlarda da etkinliklerimize devam edeceğiz" dedi.