3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
ORDU (AA) - Ordu'nun Fatsa ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla program düzenlendi.Fatsa Kültür Sarayı'nda, Sami Yücel Eğitim...

ORDU (AA) - Ordu'nun Fatsa ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla program düzenlendi.

Fatsa Kültür Sarayı'nda, Sami Yücel Eğitim Uygulama Okulu tarafından düzenlenen programa, Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Erişmiş, Garnizon Komutanı P. Yrb. Salih Gödek, Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Halit Gülten, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Cinoğlu, daire amirleri, okul müdürleri ve veliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Sami Yücel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Ali Haydaroğlu, "Ülke nüfusumuzun yaklaşık yüzde 12'sinin engelli olduğu düşünülürse toplumsal bilinçlendirme ve farkındalık oluşturmak adına bu konuya ne kadar önem vermemiz gerektiği oldukça açıktır. Bu tür etkinliklerle toplumsal farkındalık düzeyimizi sürekli artırmamız gerekmektedir. Çünkü biliyoruz ki toplumsal bilinçlenmemiz artıkça engelli sorunları da aynı ölçüde azalacaktır" dedi.