AK Parti Ordu Milletvekili Çanak:

AK Parti Ordu Milletvekili Çanak:
AK Parti Ordu Milletvekili Çanak:
- "Emanetin ehline teslim edilmesi gerekiyorsa hiç şüphesiz o parti AK Parti'dir"

ORDU (AA) - AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, "Emanetin ehline teslim edilmesi gerekiyorsa hiç şüphesiz o parti AK Parti'dir" dedi.

AK Parti Fatsa ilçe teşkilatı tarafından Fatsa Kültür Sarayı'nda gerçekleşen toplantıya, Çanak ile Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, başkan yardımcısı Ahmet Çoruh, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, AK Parti İl Başkanı Uğur Çelenk, AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar ve teşkilat üyeleri katıldı.

Burada söz alan Çanak, milletin kararı olan koalisyon için atılması gereken tüm adımları attıklarını ama sonuç alamadıklarını söyledi.

AK Parti'nin Türkiye'yi yönetecek omurga parti olduğunu ifade eden Çanak, "Biz 2 ay önce bir seçim yaptık. O seçimlerde beklentiler oluşmasa da AK Parti'nin Türkiye'yi yönetecek omurga parti olduğunu gördük. Burada üzüntü veren tek şey AK Parti'nin tek başına iktidar olamamasıdır" dedi. 

Çanak, konuşmasına şöyle devam etti:

"Karadeniz Bölgesi'ndeki kardeşlerimiz MHP 'ye oy verdiler. Yalnız 7 Haziran'dan sonra değişen olumsuz tabloya karşı üzerine sorumluluk almayan bir MHP vardı. Sonuç olarak durum o şekilde olunca erken seçim yeniden gündeme geldi. Mecliste CHP komisyonlara ısrarla HDP'nin katılmasını istiyor ve onun için mücadele ediyor. HDP'nin grup başkanvekili Osman Baydemir, PKK 'yı bir cümle bile kınamadı. Ama AK Parti ve MHP PKK'yı kınadı. CHP grup başkanvekili ise enteresan bir şekilde DHKP-C'yi kınamadı. Atatürk 'ün partisi bu mu? CHP'nin bu tutum ve davranışları milletimiz nazarında doğru mu? Çağlayan Adliyesinde savcımız DHKP-C tarafından şehit edildi ve o cenazeye CHP'nin genel başkanı katılmadı. Emanetin ehline teslim edilmesi gerekiyorsa hiç şüphesiz o parti AK Parti'dir. AK Parti devam ederse hepimiz Ordu'da huzur içinde yaşarız. AK Parti iktidar olursa huzurlu bir ortam içinde projeleri hayata geçirebiliriz."