AK Parti Ordu Milletvekili Şener:

AK Parti Ordu Milletvekili Şener:
AK Parti Ordu Milletvekili Şener:
-"Sözde Ermeni soykırımı iddiaları ne Ermenistan'ın ne de o kararı alan ülkelerin yararınadır"

ORDU (AA) - AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, "Sözde Ermeni soykırımı iddiaları, ne Ermenistan'ın nede o kararı alan ülkelerin yararınadır" dedi.

Fatsa ilçesinde seçim çalışması yapan Şener, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sözde Ermeni soykırımı iddialarını değerlendirerek, parlamentoların aldığı kararlarla tarih yazılamayacağını belirtti.

Tarihin bir gerçeklik olduğunu ve bunun da belgelerle ortaya konulması gerektiğini ifade eden Şener, şunları kaydetti:

"Ermenistan, sözde Ermeni soykırımı iddialarını politik bir sürece soktu. Bu tarihi bir konudur. Bilim adamlarının elde ettiği neticeler oluşmadan parlamentoların aldığı kararlarla tarih yazılmaz. Tarih bir gerçekliktir ve bu gerçekliğin arşivlerle ve bilimle ortaya çıkması lazım. Yanlış bir yola girdiler. Parmak sayısıyla tarih yazılmaz ve yapılmaz. Bu iddialarla ilgili Ermenistan'ın elinde belge yoktur. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 'ın da dediği gibi biz askeri arşivlerimizi açarız. Böylece gerçeklik ortaya çıksın ve Türkiye Cumhuriyeti devleti o zaman üzerine düşen bazı şeyleri konuşabilir. Politik süreçlere müdahale ederek lobi faaliyetleriyle tarih yazılmaz. Sözde Ermeni soykırımı iddiaları ne Ermenistan'ın ne de o kararı alan ülkelerin yararınadır."

Şener, Türkiye'de her konu üzerinde toplumsal kargaşa çıkarmak isteyen bir grup olduğunu kaydederek, "Bu grup Türkiye'nin büyümesini ve istikrarını istemiyor. Bunlar her şeyi vesile ederek sorun çıkarmaya çalışıyorlar. Halbuki ki biz, 1 Mayıs'ı bayram etmiş bir parti ve hükümetiz. İşçilerin istediği gibi en büyük alanlarda bayram yapmasından yanayız. Bu konuyu ideolojik bir kamplaşma haline getirmek Türk işçisine ve çalışma hayatına ihanettir" diyerek sözlerini tamamladı.