AK Parti Ordu Milletvekili Şener'in Korgan ziyareti

AK Parti Ordu Milletvekili Şener'in Korgan ziyareti
AK Parti Ordu Milletvekili Şener'in Korgan ziyareti
ORDU (AA) - AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, Korgan ilçesinde incelemelerde bulundu.İlçede bulunan eğitim yatırımları hakkında kaymakam Erkan...

ORDU (AA) - AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, Korgan ilçesinde incelemelerde bulundu.

İlçede bulunan eğitim yatırımları hakkında kaymakam Erkan Kaçmaz'dan bilgi alan Şener, Korgan İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen Kuran'ı Kerim'i güzel okuma yarışması etkinliğine katıldı. 

Burada bir konuşma yapan Şener, Korgan İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği tarafından kabul edilen 92 bin 384 Avro'luk "Avrupa'da İslam dininin bilimsel öğretim metotları ve farklı din mensupları ile ilişkilerinin uygulamalı eğitimi" projesinin Korgan'dan dünyaya mesaj niteliği taşıdığını söyledi. 

Gelinen noktanın kendisini çok gururlandırdığını ifade eden Şener, şöyle konuştu:

"Eğitimle ilgili altyapıları bir bir tamamlıyoruz. Yaptığımız hizmetler, uykusuz geçirdiğimiz geceler, telaşlarımız, zahmetlerimiz karşılıksız değil. Dünya çok küçük. Artık Korgan'dan Avrupa'nın içlerine uzanan bir İmam Hatip nesli var.  Kızlarımız Kuran'ı Kerim okurken başlarını kapayamadılar ama o günler geçti. Artık dünya ile yarışır hale geldik. Artık geri kalmış bir toplum değiliz. Dünya ile ortak olmaya hazırız."