Akkuş'da deprem tatbikatı yapıldı

Akkuş'da deprem tatbikatı yapıldı
Akkuş'da deprem tatbikatı yapıldı
ORDU (AA) - Akkuş Kaymakamlığı ve Akkuş Belediyesi organizesinde deprem tatbikatı gerçekleştirildi.Akkuş Kapalı Spor Salonu yanındaki alanda...

ORDU (AA) - Akkuş Kaymakamlığı ve Akkuş Belediyesi organizesinde deprem tatbikatı gerçekleştirildi.

Akkuş Kapalı Spor Salonu yanındaki alanda düzenlenen tatbikatta, AFAD ve UMKE ekipleri tarafından deprem sonrası ilk müdahale ile arama ve kurtarma çalışmaları yapıldı. 

Marmara depremi sonrası arama kurtarma çalışmalarına önem verildiğini ve gönüllü arama kurtarma ekipleri kurulduğunu söyleyen Akkuş Kaymakamı Hüseyin Atila, "Umarım bu ekipler görevlerini sadece tatbikatlarda yaparlar, inşallah deprem gibi olumsuzluklar yaşamayız" dedi.

Belediye Başkanı İsa Demirci ise ilçenin deprem bölgesinde yer aldığını belirterek, "Geçtiğimiz günlerde Erbaa'da yaşanan depremin etkisini Akkuş'da hissettik. Deprem sonrası kurtarma faaliyetleri çok önemli. Bu tatbikatın ilçemizde yapılmasına vesile olan kurumlara teşekkür ediyorum" dedi.

Tatbikatı Akkuş Kaymakamı Atila, Belediye Başkanı Demirci, Ordu İl Sağlık Müdür Yardımcısı Doktor Seyhan Canbulut, daire amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler izledi.


  ETİKETLER:

  Deprem

  ,

  Erbaa

  ,

  spor

  ,

  Doktor

  ,

  Belediye

  ,

  Daire

  ,

  AFAD

  ,

  müdahale