Altınordu Ziraat Odası Başkanı Cörüt:

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Cörüt:
Altınordu Ziraat Odası Başkanı Cörüt:
- "(Alan bazlı destek ödemesi) Bakanlık ve hükümet yetkililerinden son durum hakkında detaylı bilgi aldım. Üreticilerimizin kesinlikle endişe etmemesini istiyorum. Bu konuda rahat olsunlar"

ORDU (AA) - Altınordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt, alan bazlı gelir desteği ödemesine ilişkin, "Bakanlık ve hükümet yetkililerinden son durum hakkında detaylı bilgi aldım. Üreticilerimizin kesinlikle endişe etmemesini istiyorum. Bu konuda rahat olsunlar" dedi.

Cörüt, gazetecilere yaptığı açıklamada, alan bazlı gelir desteği ödemelerinin devam edeceğini, ödeme planlaması ile ilgili çalışmanın son aşamaya geldiğini söyledi.

Ankara 'da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Ekonomi Bakanlığına yaptığı ziyaretler sonrası, fındıkta alan bazlı gelir desteği ödemelerinin son aşamaya geldiğinin altını çizen Cörüt, "Fındıkta ürüne ve üretime dayalı olan destek ödemelerine ilişkin takvimin hazırlanmasının ardından ödemeler başlayacak. Üreticilerimizin endişesi olmasın, ben şu anda ilgili bakanlıklarda bir dizi görüşmeler yaptım, bu konunun takipçisiyiz, ödemeler en kısa zamanda devam edecek. Bakanlık ve hükümet yetkililerinden son durum hakkında detaylı bilgi aldım. Üreticilerimizin kesinlikle endişe etmemesini istiyorum. Bu konuda rahat olsunlar" diye konuştu.

Cörüt, destek çalışmaları konusunda emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Başta Sayın Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş, sayın milletvekillerimiz, Sayın Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar ve emeği geçen bütün bürokratlarımıza teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  ekonomi

  ,

  Türkiye

  ,

  Ankara

  ,

  Hükümet

  ,

  Tarım

  ,

  Ziraat

  ,

  gıda

  ,

  dizi