Anadolu Ajansı 95 yaşında

Anadolu Ajansı 95 yaşında
Anadolu Ajansı 95 yaşında
ORDU (AA) - Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı ve Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Anadolu Ajansı'nın (AA) 95. kuruluş yıl dönümü nedeniyle kutlama...

ORDU (AA) - Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı ve Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Anadolu Ajansı'nın (AA) 95. kuruluş yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Kaymakam Yapıcı, Anadolu Ajansı'nın 95. yıldır Türkiye 'nin dünyaya açılan kapısı olduğunu ve ilkeli ve doğru haber anlayışıyla hizmet ettiğini vurguladı.

Anadolu Ajansı'nın Mustafa Kemal Atatürk 'ün talimatlarıyla 6 Nisan 1920'de kurulduğunu hatırlatan Yapıcı, şöyle devam etti:

"Çok güç şartlar altında kurulan ve kurulduğu günden beri kamuoyunu aydınlatma görevini başarılı bir şekilde yürüten Anadolu Ajansı, her zaman kendini yenilemeyi bilmiş, nitelikli habercilik anlayışından hiçbir zaman ödün vermemiştir. İlkeli, tarafsız, sorumlu, güvenilir habercilik anlayışı içinde uzun yıllardır görevini yürüten Anadolu Ajansı, yayıncılık anlayışıyla milletimizin güvenini ve saygısını kazanarak, basınımızın temel taşı olmuştur. Ülkemizin her noktasında görev yapan, Anadolu Ajansı'nın değerli personelleri, göstermiş olduğu çalışmalarla her zaman övgüye değerdir.  Bu duygu ve düşüncelerle Anadolu Ajansı'nın kuruluşunun 95. yıl dönümünü kutluyor ve tüm Anadolu Ajansı çalışanlarına başarılar diliyorum."

Belediye Başkan Anlayan ise 95 yıl önce yayın hayatına başlayan AA'nın, sorumlu ve ilkeli haber anlayışıyla halkın güvenini ve saygısını kazandığını belirtti.

Ajansın personeliyle başarılı çalışmalara imza attığını ifade eden Anlayan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Doğru, hızlı ve tarafsız haber iletmeyi öncelikli görev edinmiş Anadolu Ajansı'nın, bundan sonraki çalışma hayatında da bu misyonu sürdüreceğine, Türkiye'nin dünyadaki sesi olmaya devam edeceğine inanıyorum. Örnek teşkil eden mesleki ciddiyet ve hizmet etkinliği içinde tarafsız habercilik yapan Anadolu Ajansı'nın 95. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, kurucu, yönetici ve çalışanlarını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum."