Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
- Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Akdeniz: -"Türkiye'nin gözbebeği başkentimizde barış mitingindeki patlamada ülkemiz demokrasisi, huzur ve barışı büyük yara almıştır"

ORDU (AA) - Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, Ankara 'daki terör saldırısına ilişkin, "Türkiye'nin göbeği başkentimizde barış mitingindeki patlamada ülkemiz demokrasisi, huzur ve barışı büyük yara almıştır" dedi. 

Akdeniz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ankara'daki terör saldırısını kınayarak, "Bu ülkenin iç huzurunu bozmaya yönelik her türlü saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu bombalı eylemin adresi olarak başkentimizin seçilmesi ayrıca düşündürücüdür. Sağduyuya en çok ihtiyacımız olduğu bugünler, ülke insanımızın terör eylemlerine karşı daha sıkı kenetlenmesi gerektiği günlerdir" diye konuştu.

Türkiye'nin göbeği başkentte barış mitingindeki patlamada ülke demokrasisi, huzur ve barışının büyük yara aldığını ifade eden Akdeniz, "Her türlü bölünmenin bu ülkeye zarar vereceği ortadadır. Sorun ve problemlerimize, demokratik haklarımızı kullanarak çözüm üretmenin daha doğru olacağı düşüncesindeyiz. Dolayısıyla birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Sağduyu ve soğukkanlılıkla bu ülke insanının üstesinden gelemeyeceği hiçbir hadise yoktur" ifadelerini kullandı.

Akdeniz, dini, ırkı, mezhebi, uyruğu, siyasi görüşü her ne olursa olsun, kendisini bu ülke vatandaşı olarak kabul eden her kesimin yaşanan bu olayları kabul etmesinin mümkün olmadığını vurgulayarak, sözlerini şöyle bitirdi:

"Demokratik kazanımlara, iç huzur ve barışa sahip çıkmak zorunda olduğumuz bilinmelidir. Başka Türkiye yoktur. O nedenle ülkemizin huzurunu bozmaya yönelik her türlü şiddet eylemini şiddetle kınıyoruz. Yaşanan bu son olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Böyle olayların bir daha yaşanmaması en büyük temennimizdir."