Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
ORDU (AA) - Ordu Barosu Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Kurt, Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralıların bir an...

ORDU (AA) - Ordu Barosu Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Kurt,  Ankara 'daki terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralıların bir an önce şifa bulmasını diledi.

Kurt, yaptığı yazılı açıklamada,  Türkiye 'yi etnik bir çatışmaya sürükleyerek bölünmesini isteyenlerin, bunu başaramayacaklarını vurgulayarak, "Her türlü etnik, dinsel, mezhepsel unsurların dışında tanımlanan milletimizin gücü, birlikteliğimizdedir. Şüphesiz artık siyasi kaygı ve beklentiden vazgeçerek birbirimize daha da sıkı kenetlenerek bu karanlık günlerin üstesinden geleceğiz" ifadelerini kullandı.

Ordu Barosu ve avukatları olarak, bu olaydaki güvenlik ve istihbarat eksikliklerinin tüm ayrıntılarıyla araştırılmasını ve aydınlatılmasını, sorumlularının derhal hesap vermesini, kanlı terör olayını icra eden terör örgütünün bir an evvel hesap vermesi ve cezalandırılmasının sağlanmasını talep ettiklerini belirten Kurt, bu bakımdan işin takipçisi olacaklarını ifade etti.

Kurt, şunları kaydetti:

"Saldırıların üzüntüsünü yaşarken bizi ayırma girişimlerine karşı her zaman olduğu gibi dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz. Farklılıkların yüzyıllarca kardeşçe hüküm sürdüğü coğrafyamızda birlik ve beraberliğimizi yıkmaya çalışan herkese birlik ve beraberliğimizin sonsuza kadar sürdürmeye devam edeceğimizi göstermeliyiz. Hiç şüphe yok ki milletimiz en acı günlerden geçerken sağduyulu hareket etmeyi de asla bırakmayacak ve bu gibi olaylarında üstesinden gelmeyi başaracaktır."