Aşçılık kursunu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi

Aşçılık kursunu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi
Aşçılık kursunu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi
ORDU (AA) - Ünye Belediyesi, Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Limak Oteller Grubu, Kamu İdarelerine Teknik Danışmanlık...

ORDU (AA) - Ünye Belediyesi, Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Limak Oteller Grubu, Kamu İdarelerine Teknik Danışmanlık Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliğiyle açılan aşçılık kursunu tamamlayan 20 kursiyer sertifikalarını aldı.

Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri'ndeki sertifika töreninde konuşan Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Erdoğan, kursiyerlerin, kurs kapsamında 4 ay Antalya'ya staj göreceğini belirterek, "Staja gidenler, yaptıklarını geri döndüklerinde anlatırlarsa bu kursa ilginin yoğun olacağını ümit ediyoruz" dedi.

Gençlerin alanında kalifiyeli yetişmesini sağlamak için bu tip kurslar açtıklarını belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise "Ülkemizin en büyük sıkıntısı kalifiye eleman yetiştirme noktasında. Bu kursları açmamızdaki en büyük düşüncemiz bu sıkıntımızı gidermek. 'Ne olsa yaparım, ne iş olsa yaparım' düşüncesi ya da söylemi yerine 'ben işimde uzmanım' diyebilen nitelikli ve kalifiye yeni nesiller yetiştirmek istiyoruz" diye konuştu.

Çamyar, kursu başarıyla tamamlayan 20 gencin, dünyanın en çok kazandıran ve en keyifli mesleklerinden biri olan lezzet ustalığına bir adım atmış olduklarını kaydederek, şunları söyledi:

"Bu kurslarla beraber altyapı eğitimlerini tamamlayan 20 kursiyerimizin 13'ü Antalya'da iki ayrı tatil köyünde 4 ay sürecek ikinci aşama, yani staj eğitimine başlayacak. İŞKUR destekli net bin lire ücretle mutfak bölümünde staj programını tamamlayacaklar, 4 aylık staj süresinin ardından otel kadrosuna alınacaklar ve 6 ayın sonunda başarılı stajyerler tam altınla ödüllendirilecek. Süreç tamamlandığında mesleklerinde zirveye doğru ilerleyerek iyi bir usta olacaklarından hiç şüphem yok."

Törende kursiyerlere sertifikaları verildi.