Atık malzemeler kostüm ve aksesuar oldu

Atık malzemeler kostüm ve aksesuar oldu
Atık malzemeler kostüm ve aksesuar oldu
- ODÜ Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Anabilim Dalı öğrencileri, atık malzemeleri kullanarak yaptıkları kostüm ve aksesuarları sergiledi

ORDU (AA) - Ordu Üniversitesi (ODÜ) Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Anabilim Dalı öğrencileri, atık malzemeleri kullanarak yaptıkları kostüm ve aksesuarları sergiledi.

İkinci sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan serginin açılışı, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç ve öğretim üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Eğitim fakültesi binasındaki sergide, kullanım ömrü tamamlanan bazı kıyafet, çöp poşeti, kağıt ve karton kullanılarak yapılan ürünler yer aldı. 

ODÜ Rektörü Yarılgaç, öğrencilerin kendi el emekleri ile hazırladıkları sergide, atık malzemelerin yeniden değerlendirilebileceğini hep birlikte gördüklerini vurguladı.

İkinci sınıf öğrencisi Kardelen Öney ise ilk defa bir sergi açtıklarını belirterek, "Çok zahmetli ancak bir o kadar da eğlenceli bir şekilde sergimize hazırlandık. Tüm arkadaşlarımız ve hocalarımız sergi için büyük emek harcadı" dedi. 

Sergideki ürünleri kullanılmayan malzemelerden yaptıklarını söyleyen Öney, atık materyallerden yaptıkları ürünlerin çok beğenildiğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Okul

  ,

  sergi

  ,

  eğitim